Kodėl taupyti energiją?

Ar verta taupyti energiją, jei taip „viskas gerai“? Yra didžiuliai naftos ir dujų atsargos, didžiausia pasaulyje hidroelektrinė ir daugybė atominių reaktorių. Ar tikrai to nepakanka? Pakanka, bet vis tiek reikia taupyti, nes ...

Kodėl reikia taupyti elektrą

Tarptautinė energijos taupymo diena buvo nustatyta palyginti neseniai, 2008 m. Lapkričio 11 d. Atostogų iniciatorius buvo aplinkos tinklas „išteklių ir energijos naudojimo mokyklos projektas“.

Atrodytų, kad vaikai sugalvojo atostogas, leisk jiems linksmintis, suaugusieji jam nerūpi. Tiesą sakant, atostogas buvo išradusios ne vaikai, o suaugusieji ir atsakingi žmonės, kuriems rūpi žmonijos ir planetos likimas.

Deja, ne visi matome poreikį taupyti energiją, todėl labai svarbu, kad mokyklos projektas būtų energijos taupymo dienos iniciatorius. Jei vaikai supranta, kodėl taupyti energiją, ateityje suaugusiesiems nereikės įtikinti suaugusiųjų išteklių.

Ir dar-kodėl? Ką mums skiria energijos taupymas?

1. Pinigai

Viskas yra paprasta su pinigais. Mes išleidžiame mažiau energijos - už tai mokame mažiau. Galbūt kažkas panieka niūriai: "Štai dar vienas, skaičiuoti pinigus!" Bet tai tik vienas iš energijos taupymo pranašumų.

2. Patogumas

Didelė energijos išlaidų dalis skirta išlaikyti patogią namo ir biuro temperatūrą. Žiemą - šildymui, vasarą - oro kondicionieriui.

Tinkamai sukonfigūruota klimato sistema ne tik sunaudoja energiją, bet ir palaiko patogų „orą namuose“. Žiemą niekas neužšąla, vasarą - nesiseka nuo padarinio.

3. Gamta

„Žaliųjų“ atsinaujinančių šaltinių dalis pasaulyje energetikos gamyboje nuolat didėja. Tačiau „grynos“ energijos apimtys vis dar yra lygūs tiems, kuriuos gauname, deginančių dujų, anglių ir naftos produktus.

Degindami angliavandenilius, mes įmesime daugybę kenksmingų visoms gyvoms medžiagoms, iš kurių kenčiame ne tik mes, bet ir savo gyvūnai, upės, miškai ir ežerai.

Kuo mažiau sunaudojame energiją, tuo mažiau nešvarumų patenka į gamtą, tuo geresnė mūsų sveikata, mūsų miškai yra nuostabūs ir švaresni mūsų tvenkiniai. Be to, mūsų vaikai galės pamatyti zuikį, gandrą ar roe elnius ne pro zoologijos sodo barus, o miško take, už traukinio ar automobilio ribų.

4. Klimatas

Diena praeina, kad žiniasklaida nepranešė apie naują uraganą, katastrofišką šilumą, potvynį ar sausrą. Mokslininkai kaltina visuotinį atšilimą ir susiejo jį su padidėjusia šiltnamio efektą sukeliančių dujų koncentracija planetos atmosferoje.

Vienas galingiausių anglies dioksido atmosferos teršalų yra energija. Sumažindami energijos suvartojimą ir anglies dioksido išmetimą, mes galėsime sustabdyti neigiamus klimato procesus.

Tegul skeptikai teigia, kad niekas iš tikrųjų neįrodo, kad įmanoma, jog šiltnamio efektą sukeliančių dujų koncentracijos augimas nėra priežastis, o atšilimo pasekmė. Ar tai yra proga atsisakyti fakto, kad tai gali pakenkti mūsų planetai? Ar per daug pavojinga laukti patikimų įrodymų? Kas jų lauks ir kam jų prireiks, jei bus išlaikytas negrįžimo taškas? Tikrai ne mes, o ne mes.

5. Ekonomika ir technologijos

Kuo mažesnės produktų gamybos energijos sąnaudos, tuo mažesnė kaina, tuo didesnis prekių konkurencingumas, tuo efektyvesnė ekonomika.

Orios energijos suvartojimas skatina šiuolaikinių technologijų mokslinę mintį ir vystymąsi. Ar kas nors prisimena, kai amerikietiški automobiliai nustojo laistyti „Highiva“ su benzinu? Po pirmosios 1973 m. Energijos krizės.

Naujausios technologijos suteikia technologinę lyderystę, daro prekes dar konkurencingesnes, padidina ekonominį ir karinį saugumą.

6. Vaikai

Mes visi dirbame, linksminamės, ginčijame apie politiką ir skubame į karjeros kopėčias. Bet mes gyvename dėl savo vaikų, ar ne?

Kuo mažiau sunaudosime planetos išteklius, tuo labiau jie liks mūsų vaikais ir anūkais. Ar neverta bent jau taupyti energijos?